زرزري هستم. يه موسيقي دان علاقمند به دنياي تعميرات زرزري هستم. يه موسيقي دان علاقمند به دنياي تعميرات .

زرزري هستم. يه موسيقي دان علاقمند به دنياي تعميرات

كيفيت تلويزيون اسنوا

تلويزيون هاي مونتاژ ايران جزو مسائلي است كه خريداران هميشه نگران آن هستند. هر شخصي بعد از انتخاب يك برند از يك محصول سه فاكتور مهم را در مورد آن بررسي مي كند: كيفيت، قيمت و زيبايي ظاهري. عوامل مختلفي در كيفيت دخيل هستند مانند دوام محصول و قابليت هاي مختلفي كه محصول مورد نظر دارد. مردم اكثرا كيفيت و قيمت را در دوكفه ترازو ميگذارند و تصميم نهايي را مي گيرند.

 

افرادي كه قصد خريد يك محصول را دارند معمولا آن را با برندهاي ديگر مقايسه مي كنند تا بتوانند بهترين كيفيت را در برابر كمترين قيمت انتخاب كنند. يكي ديگر از فاكتورهايي كه خيلي در انتخاب يك محصول تاثيرگذار است زيبايي آن است. براي مثال شايد كيفيت تلويزيون اسنوا براي شخصي مورد تاييد باشد اما فقط به دليل اينكه پنل تلويزيون يك برند ديگر از زيبايي بيشتري برخوردار است، انتخاب خود را عوض كند.

در اين مقاله به معرفي برند اسنوا و بررسي كيفيت تلويزيون اسنوا مي پردازيم و به صورت دقيق و ريز تمام جوانب انتخاب خود را در نظر مي گيريم تا بتوانيم نتيجه گيري دقيقي از موضوع داشته باشيم.

 

تلويزيون اسنوا ساخت كدام كشور است؟

اسنوا يك برند ايراني است كه به توليد و عرضه لوازم خانگي از جمله تلويزيون، ماشين لباسشويي، يخچال، جاروبرقي، اجاق گاز و … مي پردازد. اسنوا از سال ۱۳۸۵ فعاليت خود را آغاز كرد و به تدريج جاي خود را در بازار ايران باز كرد. محصولات اين برند از كيفيت قابل قبول و قيمت نسبتا پاييني برخوردار هستند و به همين علت توانستند كم كم اعتماد مصرف كنندگان را به خود جلب كنند.

در حال حاضر تلويزيون اسنوا در اكثر فروشگاه ها ديده مي شود و براي خيلي از مردم كيفيت تلويزيون اسنوا در درجه اول قرار دارد. بين محصولات ايراني از برندهاي معروف در بازار به حساب مي آيد و حتما اسم آن را قبلا به گوشتان خورده است.

كارخانه ساخت تلويزيون اسنوا

در ساليان پيش، توليد كنندگان تلويزيون در ايران فاليت داشتند. احتمالا شما برندهايي مانند شهاب، پارس، صنام و … را از ساليان پيش به ياد مي آوريد. هنگامي كه تكنولوژي ساخت تلويزيون به سمت تلويزيون هاي LCD و LED رفت اكثر برندهاي ايراني از تكنولوژي روز ساخت تلويزيون جاماندند و نتوانستند با محصولاتي مانند سامسونگ و الجي رقابت كنند. دليل اين امر اين بود كه فناوري ساخت اين تلويزيون ها به هيچ وجه بومي نبود. به همين دليل كيفيت تلويزيون اسنوا را نمي توان با تلويزيون هاي برندهاي بزرگ مقايسه كرد.

كارخانه ساخت تلويزيون اسنوا

هر محصول از صدها و شايد هزاران قطعه مختلف تشكيل شده باشد كه به احتمال زياد يك كشور به تنهايي قادر به توليد همه آنها نيست. اصل تجارت آزاد نيز براي كمك به اين مساله بين كشورهاي به صورت يك قرارداد ايجاد شده است كه كشورهاي بتوانند چرخه محصولات توليد خود را كامل كنند. تلويزيون نيز شامل تعداد زيادي قطعه ريز و درشت و با تكنولوژي هاي مختلف است و مهمترين آنها پنل نمايشگر مي باشد.

وقتي شما يك محصول را توليد مي كنيد و آن را به اسم سازنده كشور خودتان به بازار عرضه مي كنيد بايد عمده قطعات و تكنولوژي آن را در اختيار داشته باشيد. اما متاسفانه هيچكدام از تلويزيون هاي ايراني در واقع ايراني نيستند زيرا نه طراحي آنها، نه برد و قطعات الكترونيكي آنها و نه پنل آنها ايراني است و تنها كاري كه در ايران انجام شده پيچ كردن اين قطعات باهم است.

كيفيت تلويزيون اسنوا: ساخت يا مونتاژ

عبارت “ساخت ايران” با “تلويزيون ايراني” متفاوت است. در سال هاي گذشته محصولات زيادي با شراكت و استفاده از قطعات كره اي و ژاپني توليد مي شده است. روي محصولات توليدي نوشته مي شد ساخت ايران اما در واقع برند آنها حفظ مي شد و با نام و برند الجي و سامسونگ به بازار عرضه مي شدند. اما “تلويزيون ايراني” يعني عمده قطعات آن ساخت ايران است طوري كه مي توان روي محصول نهايي يك برند ايراني درج كرد.

اما اتفاقي كه حالا مي افتد متفاوت است. تلويزيون ها همانند سال هاي پيش با قطعات عمده وارداتي توليد مي شوند اما با برند ايراني در بازار عرضه مي شوند. كيفيت تلويزيون اسنوا نيز حاصل كيفيت همين قطعات وارداتي است. البته اين مساله براي مردم جا افتاده كه برند هاي ايراني همان جنس هاي چيني هستند و فروشنده ها نيز به اين مساله را كتمان نميكنند.

كيفيت محصولات اسنوا

اسنوا شركتي ايراني است كه به توليد لوازم خانگي مي پردازد. اسنوا كوتاه شده عبارت اركان ساختار نوين ايرانيان است. اما سوال اين است كه لوازم خانگي اسنوا ساخت كدام كشور است ؟ تلويزيون اسنوا ساخت كجاست؟  آيا محصولات اسنوا كاملا ايراني هستند ؟ آيا كيفيت محصولات لوازم خانگي اسنوا خوب است ؟

هم اكنون شركت هاي ايراني هنوز به تكنولوژي ساخت قطعات پيچيده نرسيده اند و قطعات پيش ساخته عمدتا از كشور چين وارد شده و در ايران مونتاژ مي شود. البته برخي لوازم خانگي خيلي ساده مثل اجاق گاز به صورت ۱۰۰ درصد در ايران ساخته مي شوند اما قطعات الكترونيكي پيچيده و موتور اصلي وسايلي نظير تلويزيون و يخچال از كشورهاي ديگر وارد مي شود.

شركت اسنوا در واقع زير مجموعه گروه انتخاب است كه تصميم گرفت در سال ۹۳ نشان تجاري خود را تغيير دهد. به ادعاي مدير اين شركت حدود ۷۰ درصد قطعات استفاده شده در لوازم خانگي اسنوا در ايران توليد مي شود. كيفيت تلويزيون اسنوا نيز همانند كيفيت محصولات اسنوا به قطعات وارداتي و توليد شده بستگاي دارد.

آموزش تخصصي پيشنهادي ما به شما: دوره آموزش تعميرات تلويزيون فني پويان

 

اسنوا سعي مي كند قطعات وارداتي خود از كشورهاي ديگر كه عمده آنها چين است را از شركت هاي مبدا كه توليد كننده هاي مدرن و باكيفيت محصولات خانگي هستند وارد كند. هرچند كيفيت محصول نهايي با كيفيت محصولاتي از قبيل سامسونگ و ال جي و پاناسونيك قابل مقايسه نيست اما امكانات اين محصولات تقريبا چيزي از نمونه هاي اصلي كم ندارد و براي مصرف كنندگان قابل قبول بوده است. گواه اين ادعا نيز رقابت شديد محصولات اسنوا با سامسونگ و ال جي در بازار ايران است. هرچند قيمت نيز در انتخاب نهايي مصرف كنندان بي تاثير نبوده است.

مزاياي تلويزيون اسنوا

تلويزيون هاي اسنوا مانند هر محصول ديگري داراي مزايا و معايبي هستند. در اين بخش سعي شده بيطرفانه مواردي كه طبق نظر كارشناسان اين حوزه مطرح شده را بيان كنيم. در صورت آشنايي با اين مزايا و معايب قادر خواهيد بود تصميم گيري بهتري در مورد انتخاب محصول خود داشته باشيد.

از مزاياي اين تلويزيون ها شروع مي كنيم. تلويزيون هاي اسنوا داراي ظاهري عالي و طراحي به روز و شيك هستند و از صفحه فلت در ساخت آنها استفاده شده است. شايد اين يكي از مهمترين عواملي باشد كه مشتريان را به استفاده از محصولات اسنوا سوق داده است. تلويزيون از آن دسته از لوازم خانگي است كه تاثير زيادي در ظاهر و زيبايي خانه دارد. اين محصول در اتاق پذيرايي خانه جايي كه محل نشستن مهمانان مي باشد قرار مي گيرد. به همين دليل مخصوصا خانم هاي خانه اهميت زيادي به طراحي و زيبايي تلويزيون مي دهند.

مزيت ديگر تلويزيون هاي اسنوا كيفيت مناسب صفحه نمايش آن است. كيفيت تلويزيون اسنوا مديون كيفيت صفحه نمايش آن است. پخش رنگ و كنتراست بين رنگ ها وضوح مناسبي را در لبه هاي تصوير ايجاد كرده است. روشنايي تصوير نيز مناسب است. تصوير خروجي تلويزيون هاي اسنوا از رنگ هاي زنده و طبيعي برخوردار است.  اين مساله از دلايلي است كه اكثر مصرف كنندگان را به خريد اين محصول سوق داده است. مخصوصا اينكه اكثر افراد به ديدن سريال هاي سينماي خانگي با كيفيت HD روي آورده اند، كيفيت صفحه نمايش از اهميت زيادي برخوردار شده است.

شايد يكي از مهمترين مزاياي تلويزيون هاي اسنوا قيمت پايين و به صرفه بودن خريد اين تلويزيون ها باشد. مخصوصا با افزايش جهشي نرخ دلار قيمت لوازم خانگي خارجي سر به فلك گذاشت. از همين رو خريد محصولات ايراني بسيار به صرفه تر شده است. هرچند كارخانه هاي ايراني نيز با سواستفاده از شرايط موجود قيمت محصولات خود را به شكل بي سابقه اي بالا برده اند و سودهاي كلاني به جيب مي زنند. اما با اين حال وقتي محصولات خارجي از سبد خريد خارج مي شوند مجبور به خريد محصولات ايراني ارزان قيمت تر خواهيم بود.

مزيت مهم ديگر تلويزيون هاي اسنوا مقاومت بالاي صفحه نمايش در برابر ضربه است. مخصوصا براي خانواده هايي كه بچه هاي كوچك در خانه دارند اين مساله مي تواند مهم باشد. زيرا اكثرا بچه ها تمايل دارند با اسباب بازي هاي خود به وسايل خانه ضربه بزنند. خوشبختانه مقاوت صفحه نمايش تلويزيون اسنوا در برابر ضربه بالاست و به راحتي پيكسل هاي اين صفحه نمايش نميسوزد يا با هر ضربه كوچكي روي آن لك سياه نمي افتد.

معايب تلويزيون اسنوا

از معايب تلويزيون هاي اسنوا مي توان به سرعت نسبتا كم در عملكرد تلويزيون اشاره كرد. بدين صورت كه وقتي شما اقدام به روشن كردن تلويزيون و شروع به كار با آن مي كنيد اين پروسه زمان زيادي طول مي كشد. ريموت كنترل دستگاه نيز عملكرد خيلي خوبي از خود نشان نمي دهد و براي عملكرد راضي كننده بايد حتما نزديك دستگاه باشيم و باتري كنترل هم شارژ كامل باشد.

 

از ديگر معايب تلويزيون اسنوا اين است كه نمي توان كيفيت تصاوير آن را ارتقا داد. در واقع قابليت Upscaling كه در تلويزيون هاي ديگر مشاهده مي شود در تلويزيون هاي اسنوا وجود ندارد. همچنين اين تلويزيون ها فاقد حسگر نور محيطي هستند و حجم صداي خروجي تلويزيون نيز داراي محدوديت مي باشد. يكي ديگر از محدوديت هايي كه مي تواند خيلي مهم باشد محدوديت در پورت‌هاي ورودي اين تلويزيون ها است.

كيفيت تلويزيون اسنوا

همانطور كه قبلا اشاره كرديم عوامل مختلفي در كيفيت تلويزيون اسنوا تاثيرگذار هستند. يكي از اين عوامل امكانات تلويزيون مي باشد. تلويزيون هاي اسنوا با توجه به مدل آنها داراي سيستم عامل اندرويد، پنل A+ و فناوري HDR10 ، قابليت اتصال به واي فاي، عدم محدوديت ديد در پنل نمايشگر، پردازشگر ۴ هسته اي و قابليت نصب روي ديوار و فناوري هاي بي سيم هستند.

كيفيت تلويزيون اسنوا

بدنه اين تلويزيون ها فلزي نيستند و از جنس پلاستيك سخت مي باشند. حتي در برخي نظر سنجي ها و كامنت هاي سايت ها و شبكه هاي اجتماعي برخي از كاربران در مورد كيفيت پايين بدنه تلويزيون اسنوا و مونتاژ قطعات آن انتقاداتي را مطرح كرده بودند. البته كاربران با توجه به نوع نياز خود و تجربه كاربري نظرات متفاوتي را در مورد يك محصول خاص دارند و نمي توان به طور صد در صد از روي نظرات مشتريان در مورد يك محصول تصميم گرفت.

كيفيت تلويزيون اسنوا ۴K

شركت اسنوا به توليد تلويزيون هاي با كيفيت ۴K مي پردازند. كيفيت تلويزيون اسنوا در اين بخش از باب كيفيت صفحه نمايش مورد بررسي قرار ميگيرد. البته به گفته برخي متخصصان در تلويزيون هاي ۴K اسنوا از فناوري خاصي استفاده نشده است و اسنوا براي افزايش كيفيت تصوير و ارائه جزئيات تصوير و وضوح بيشتر و كنتراست بالاتر به فناوري + HDR10 بسنده كرده است. در اين فناوري روشنايي تصوير فريم به فريم پردازش مي شود و تصاوير به طرز مناسبي پردازش مي شوند و جزئيات نقاط تاريك تصوير نيز به خوبي قابل مشاهده است. جوري كه اين تلويزيون براي محيط هاي روشن و پرنور كيفيت خوبي را ارائه مي دهد. پنل اين تلويزيون ها نيز از نوع A+ است كه شفافيت تصوير بالاتري دارد و لكه هاي آزاردهنده اي را در تصوير ايجاد نميكند و هاله هاي نور نيز در اطراف تصوير ايجاد نميشود.

بهترين مدل تلويزيون اسنوا

تلويزيون اسنوا در مدل هاي مختلفي توليد مي شود كه هركدام مشخصات و امكانات ويژه خود را دارند و با توجه به اين امكانات مي توانند قيمت هاي مختلفي نيز داشته باشند. مدل هاي مختلف اسنوا در زير ليست شده است:

 • تلويزيون اسنوا اسمارت ۵۵ اينچ مدل SLD-55S37T2
 • تلويزيون اسنوا اسمارت ۴۹ اينچ مدل SLD-49S37T2
 • تلويزيون اسنوا اسمارت ۴۳ اينچ مدل SLD-43S37T2
 • تلويزيون اسنوا اسمارت ۵۵ اينچ مدل SLD-55SA230U
 • تلويزيون اسنوا اسمارت ۵۵ اينچ مدل SLD-55SA220U
 • تلويزيون اسنوا اسمارت ۴۹ اينچ مدل SLD-49SA220U
 • تلويزيون اسنوا اسمارت ۴۳ اينچ مدل SLD-43SA220
 • تلويزيون اسنوا اسمارت ۵۰ اينچ مدل SLD-50SA270U
 • تلويزيون اسنوا اسمارت ۴۳ اينچ مدل SLD-43SA270
 • تلويزيون اسنوا اسمارت ۵۵ اينچ مدل SLD-55SA260U
 • تلويزيون اسنوا اسمارت ۵۰ اينچ مدل SLD-50SA260U
 • تلويزيون اسنوا اسمارت ۴۳ اينچ مدل SLD-43SA260
 • تلويزيون اسنوا اسمارت ۴۳ اينچ مدل SSD-43SA560

بهترين مدل تلويزيون اسنوا

 

انتخاب بهترين مدل تلويزيون اسنوا به نوع نياز شما و انتظاري دارد كه از تلويزيون داريد. بودجه شما نيز در اين انتخاب موثر است. اگر بودجه كافي داشته باشيد مسلما مي توانيد يك تلويزيون ۴K و ۳D تهيه كنيد. ولي چون اكثر ما بودجه متوسطي داريم و اگر هم بودجه زيادي داشته باشيم سراغ برندهاي ايراني نمي رويم بايد با توجه به نياز خود انتخاب كنيم.

قيمت تلويزيون اسنوا

قيمت تلويزيون اسنوا به كيفيت تلويزيون اسنوا وابسته است. براي سنجش قيمت هر تلويزيون از جمله قيمت تلويزيون اسنوا لازم است فاكتورهاي فني مختلفي را در نظر بگيريم. با توجه به فاكتورهاي مختلفي كه در زير آمده است و مقايسه آن با ديگر برندها مي توانيد در مورد به صرفه بودن قيمت نهايي تصميم گيري كنيد.

سايز صفحه نمايش

تلويزيون هاي اسنوا در سايزهاي مختلفي در بازار عرضه مي شوند. سايز اين تلويزيون ها از ۳۲ تا ۶۵ اينچ در بازار متغير هستند. به طور طبيعي هرچه سايز تلويزيون بزرگتر باشد قيمت آن نيز بيشتر است. اگر مي خواهيد براي خريد يك تلويزيون سينماي خانگي اينچ اسنوا اقدام كنيد بايد هزينه خيلي زيادي را بپردازيد.

كيفيت تصوير

كيفيت تلويزيون اسنوا به اندازه زيادي به كيفيت صفحه نمايش وابسته است. تلويزيون هاي اسنوا كيفيت هاي تصوير متفاوتي دارند كه به مدل آن ها وابسته است. كيفيت اين تصاوير بسته مدل مي تواند HD،  FULL HD يا ۴K باشد. رزلوشن تصوير در تلويزيون FULL HD اسنوا ۱۹۲۰×۱۰۸۰ است. تلويزيون هاي ۴K بيشترين كيفيت را دارند و قيمت آنها خيلي بالاتر از دو كيفيت ديگر مي باشد.

نوع مدل و قابليت‌ها

ال سي دي تلويزيون هاي اسنوا از نوع ال اي دي هستند. اين تلويزيون ها مي توانند معمولي و يا اسمارت باشند. همچنين برخي از اين مدل ها ۳D و يا سه بعدي هستند. معمولا اكثر افراد تمايل دارند تلويزيون اسمارت خريداري كنند. زيرا مي توانند از طريق LAN يا WiFi به اينترنت وصل شوند و درون اينترنت فيلم مورد نظر خود را سرچ كنند. مسلما ديدن فيلم از طريق صفحه بزرگ تلويزيون خيلي جذاب تر از صفحه نمايش لپ تاپ و مانيتور  كامپيوتر خواهد بود.

كيفيت متريال

كيفيت متريال و مواد استفاده شده تاثير زيادي در قيمت نهايي محصول خواهد داشت. كيفيت پلاستيك پنل تلويزيون و دكمه ها و كنترل تلويزيون و تمام موارد ديگر كه درون تلويزيون و از چشم مشتري به دور است در قيمت نهايي آن تاثيرگذار است. معمولا مشتريان تا حدي مي توانند كيفيت محصول را از ديد نزديك و لمس كردن قاب تلويزيون تشخيص دهند. اما قسمت مهمتر درون تلويزون است كه شامل كيفيت برد تلويزيون و قطعات الكترونيكي ديگر آن است.

كيفيت متريال تلويزيون اسنوا

زيبايي ظاهري

شايد دخيل دانستن زيبايي ظاهري در قيمت نهايي در ابتدا محصول كمي نا ملموس به نظر برسد. زيبايي ظاهري باعث تقاضاي بيشتر محصول از جانب مصرف كنندگان مي شود و اين تقاضاي بيشتر به قيمت نهايي آن نيز تاثير مي گذارد. معمولا محصولاتي كه طراحي شيك و مدرني دارند تقاضاي بيشتري را در بازار از طرف مصرف كنندگان جذب مي كنند.

جمع بندي كيفيت تلويزيون اسنوا

در اين مقاله از آموزشگاه فني پويان كيفيت تلويزيون اسنوا را از جنبه هاي مختلف مورد بررسي قرار داديم. همانطور كه مشاهده كرديد سعي بر آن بود كه اين قضاوت كاملا بي طرفانه و بر اساس فاكتورهاي فني و واقعيت هاي موجود باشد. دليل اين بررسي پرسش هاي زيادي بود كه در مورد تلويزيون اسنوا و در كل محصولات اسنوا بين مردم مطرح بود. سوال هايي نظير: اسنوا تحت ليسانس كدام كشور است؟ تلويزيون اسنوا خوبه؟ مقايسه تلويزيون اسنوا با سامسونگ، موتور اسنوا ساخت كجاست؟ معايب تويزيون اسنوا، بهترين تلويزيون اسنوا، پنل تلويزيون اسنوا ساخت كجاست؟ كارخانه اسنوا كجاست؟ اسنوا كره اي است يا ايراني؟ و … خيلي سوالات ديگر ازين جمله هستند.

تلويزيون هاي اسنوا هرچند به طور عمده بصورت مونتاژ توليد مي شوند اما اميدواريم روزي برسد كه تكنولوژي ساخت انواع لوازم خانگي را بطور ۱۰۰ درصد بومي بدست آوريم. در اين روز است كه مي توانيم با افتخار سرمان را بالا بگيريم و ادعا كنيم كه يك تلويزيون صد در صد ايراني توليد مي كنيم.

 

آموزش هاي تخصصي داراي تخفيف ويژه عبارتند از: آموزش تعميرات لوازم خانگي فني پويان – آموزش تعميرات ماشين لباسشويي فني پويان


برچسب: كيفيت تلويزيون اسنوا، معايب تلويزيون اسنوا، پنل تلويزيون اسنوا ساخت كجاست، كيفيت تلوزيون اسنوا، بهترين تلويزيون 1400، تلويزيون اسنوا ساخت كجاست، مزايا و معايب تلويزيون اسنوا، قطعات تلويزيون اسنوا ساخت كجاست، كيفيت تلويزيون هاي اسنوا، نظرات در مورد تلويزيون اسنوا، تلويزيون اسنوا ساخت كدام كشور است، تلويزيون اسنوا خوب است، كيفيت تصوير تلويزيون اسنوا، كيفيت تلويزيون اسنوا چگونه است، آيا تلويزيون اسنوا خوب است، كيفيت تلويزيون هاي اسنوا چطوره، معايب تلويزيون اسنوا 55 اينچ، بهترين تلويزيون اسنوا، كارخانه اسنوا كجاست، تلويزيون هاي مونتاژ ايران، لوازم اسنوا ساخت كجاست، بهترين مدل تلويزيون اسنوا كدام است، بررسي تلويزيون اسنوا، بهترين تلويزيون ايراني ۵۵ اينچ، اسنوا ساخت كجاست، كيفيت محصولات اسنوا، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آبان ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۱۴:۲۰ توسط:زدصفري موضوع:

كيفيت تلويزيون اسنوا

تلويزيون هاي موناژ ايران جزو مسائلي است كه خريداران هميشه نگران آن هستند. هر شخصي بعد از انتخاب يك برند از يك محصول سه فاكتور مهم را در مورد آن بررسي مي كند: كيفيت، قيمت و زيبايي ظاهري. عوامل مختلفي در كيفيت دخيل هستند مانند دوام محصول و قابليت هاي مختلفي كه محصول مورد نظر دارد. مردم اكثرا كيفيت و قيمت را در دوكفه ترازو ميگذارند و تصميم نهايي را مي گيرند.

 

افرادي كه قصد خريد يك محصول را دارند معمولا آن را با برندهاي ديگر مقايسه مي كنند تا بتوانند بهترين كيفيت را در برابر كمترين قيمت انتخاب كنند. يكي ديگر از فاكتورهايي كه خيلي در انتخاب يك محصول تاثيرگذار است زيبايي آن است. براي مثال شايد كيفيت تلويزيون اسنوا براي شخصي مورد تاييد باشد اما فقط به دليل اينكه پنل تلويزيون يك برند ديگر از زيبايي بيشتري برخوردار است، انتخاب خود را عوض كند.

در اين مقاله به معرفي برند اسنوا و بررسي كيفيت تلويزيون اسنوا مي پردازيم و به صورت دقيق و ريز تمام جوانب انتخاب خود را در نظر مي گيريم تا بتوانيم نتيجه گيري دقيقي از موضوع داشته باشيم.

 

تلويزيون اسنوا ساخت كدام كشور است؟

اسنوا يك برند ايراني است كه به توليد و عرضه لوازم خانگي از جمله تلويزيون، ماشين لباسشويي، يخچال، جاروبرقي، اجاق گاز و … مي پردازد. اسنوا از سال ۱۳۸۵ فعاليت خود را آغاز كرد و به تدريج جاي خود را در بازار ايران باز كرد. محصولات اين برند از كيفيت قابل قبول و قيمت نسبتا پاييني برخوردار هستند و به همين علت توانستند كم كم اعتماد مصرف كنندگان را به خود جلب كنند.

در حال حاضر تلويزيون اسنوا در اكثر فروشگاه ها ديده مي شود و براي خيلي از مردم كيفيت تلويزيون اسنوا در درجه اول قرار دارد. بين محصولات ايراني از برندهاي معروف در بازار به حساب مي آيد و حتما اسم آن را قبلا به گوشتان خورده است.

كارخانه ساخت تلويزيون اسنوا

در ساليان پيش، توليد كنندگان تلويزيون در ايران فاليت داشتند. احتمالا شما برندهايي مانند شهاب، پارس، صنام و … را از ساليان پيش به ياد مي آوريد. هنگامي كه تكنولوژي ساخت تلويزيون به سمت تلويزيون هاي LCD و LED رفت اكثر برندهاي ايراني از تكنولوژي روز ساخت تلويزيون جاماندند و نتوانستند با محصولاتي مانند سامسونگ و الجي رقابت كنند. دليل اين امر اين بود كه فناوري ساخت اين تلويزيون ها به هيچ وجه بومي نبود. به همين دليل كيفيت تلويزيون اسنوا را نمي توان با تلويزيون هاي برندهاي بزرگ مقايسه كرد.

كارخانه ساخت تلويزيون اسنوا

هر محصول از صدها و شايد هزاران قطعه مختلف تشكيل شده باشد كه به احتمال زياد يك كشور به تنهايي قادر به توليد همه آنها نيست. اصل تجارت آزاد نيز براي كمك به اين مساله بين كشورهاي به صورت يك قرارداد ايجاد شده است كه كشورهاي بتوانند چرخه محصولات توليد خود را كامل كنند. تلويزيون نيز شامل تعداد زيادي قطعه ريز و درشت و با تكنولوژي هاي مختلف است و مهمترين آنها پنل نمايشگر مي باشد.

وقتي شما يك محصول را توليد مي كنيد و آن را به اسم سازنده كشور خودتان به بازار عرضه مي كنيد بايد عمده قطعات و تكنولوژي آن را در اختيار داشته باشيد. اما متاسفانه هيچكدام از تلويزيون هاي ايراني در واقع ايراني نيستند زيرا نه طراحي آنها، نه برد و قطعات الكترونيكي آنها و نه پنل آنها ايراني است و تنها كاري كه در ايران انجام شده پيچ كردن اين قطعات باهم است.

كيفيت تلويزيون اسنوا: ساخت يا مونتاژ

عبارت “ساخت ايران” با “تلويزيون ايراني” متفاوت است. در سال هاي گذشته محصولات زيادي با شراكت و استفاده از قطعات كره اي و ژاپني توليد مي شده است. روي محصولات توليدي نوشته مي شد ساخت ايران اما در واقع برند آنها حفظ مي شد و با نام و برند الجي و سامسونگ به بازار عرضه مي شدند. اما “تلويزيون ايراني” يعني عمده قطعات آن ساخت ايران است طوري كه مي توان روي محصول نهايي يك برند ايراني درج كرد.

اما اتفاقي كه حالا مي افتد متفاوت است. تلويزيون ها همانند سال هاي پيش با قطعات عمده وارداتي توليد مي شوند اما با برند ايراني در بازار عرضه مي شوند. كيفيت تلويزيون اسنوا نيز حاصل كيفيت همين قطعات وارداتي است. البته اين مساله براي مردم جا افتاده كه برند هاي ايراني همان جنس هاي چيني هستند و فروشنده ها نيز به اين مساله را كتمان نميكنند.

كيفيت محصولات اسنوا

اسنوا شركتي ايراني است كه به توليد لوازم خانگي مي پردازد. اسنوا كوتاه شده عبارت اركان ساختار نوين ايرانيان است. اما سوال اين است كه لوازم خانگي اسنوا ساخت كدام كشور است ؟ تلويزيون اسنوا ساخت كجاست؟  آيا محصولات اسنوا كاملا ايراني هستند ؟ آيا كيفيت محصولات لوازم خانگي اسنوا خوب است ؟

هم اكنون شركت هاي ايراني هنوز به تكنولوژي ساخت قطعات پيچيده نرسيده اند و قطعات پيش ساخته عمدتا از كشور چين وارد شده و در ايران مونتاژ مي شود. البته برخي لوازم خانگي خيلي ساده مثل اجاق گاز به صورت ۱۰۰ درصد در ايران ساخته مي شوند اما قطعات الكترونيكي پيچيده و موتور اصلي وسايلي نظير تلويزيون و يخچال از كشورهاي ديگر وارد مي شود.

شركت اسنوا در واقع زير مجموعه گروه انتخاب است كه تصميم گرفت در سال ۹۳ نشان تجاري خود را تغيير دهد. به ادعاي مدير اين شركت حدود ۷۰ درصد قطعات استفاده شده در لوازم خانگي اسنوا در ايران توليد مي شود. كيفيت تلويزيون اسنوا نيز همانند كيفيت محصولات اسنوا به قطعات وارداتي و توليد شده بستگاي دارد.

آموزش تخصصي پيشنهادي ما به شما: دوره آموزش تعميرات تلويزيون فني پويان

 

اسنوا سعي مي كند قطعات وارداتي خود از كشورهاي ديگر كه عمده آنها چين است را از شركت هاي مبدا كه توليد كننده هاي مدرن و باكيفيت محصولات خانگي هستند وارد كند. هرچند كيفيت محصول نهايي با كيفيت محصولاتي از قبيل سامسونگ و ال جي و پاناسونيك قابل مقايسه نيست اما امكانات اين محصولات تقريبا چيزي از نمونه هاي اصلي كم ندارد و براي مصرف كنندگان قابل قبول بوده است. گواه اين ادعا نيز رقابت شديد محصولات اسنوا با سامسونگ و ال جي در بازار ايران است. هرچند قيمت نيز در انتخاب نهايي مصرف كنندان بي تاثير نبوده است.

مزاياي تلويزيون اسنوا

تلويزيون هاي اسنوا مانند هر محصول ديگري داراي مزايا و معايبي هستند. در اين بخش سعي شده بيطرفانه مواردي كه طبق نظر كارشناسان اين حوزه مطرح شده را بيان كنيم. در صورت آشنايي با اين مزايا و معايب قادر خواهيد بود تصميم گيري بهتري در مورد انتخاب محصول خود داشته باشيد.

از مزاياي اين تلويزيون ها شروع مي كنيم. تلويزيون هاي اسنوا داراي ظاهري عالي و طراحي به روز و شيك هستند و از صفحه فلت در ساخت آنها استفاده شده است. شايد اين يكي از مهمترين عواملي باشد كه مشتريان را به استفاده از محصولات اسنوا سوق داده است. تلويزيون از آن دسته از لوازم خانگي است كه تاثير زيادي در ظاهر و زيبايي خانه دارد. اين محصول در اتاق پذيرايي خانه جايي كه محل نشستن مهمانان مي باشد قرار مي گيرد. به همين دليل مخصوصا خانم هاي خانه اهميت زيادي به طراحي و زيبايي تلويزيون مي دهند.

مزيت ديگر تلويزيون هاي اسنوا كيفيت مناسب صفحه نمايش آن است. كيفيت تلويزيون اسنوا مديون كيفيت صفحه نمايش آن است. پخش رنگ و كنتراست بين رنگ ها وضوح مناسبي را در لبه هاي تصوير ايجاد كرده است. روشنايي تصوير نيز مناسب است. تصوير خروجي تلويزيون هاي اسنوا از رنگ هاي زنده و طبيعي برخوردار است.  اين مساله از دلايلي است كه اكثر مصرف كنندگان را به خريد اين محصول سوق داده است. مخصوصا اينكه اكثر افراد به ديدن سريال هاي سينماي خانگي با كيفيت HD روي آورده اند، كيفيت صفحه نمايش از اهميت زيادي برخوردار شده است.

شايد يكي از مهمترين مزاياي تلويزيون هاي اسنوا قيمت پايين و به صرفه بودن خريد اين تلويزيون ها باشد. مخصوصا با افزايش جهشي نرخ دلار قيمت لوازم خانگي خارجي سر به فلك گذاشت. از همين رو خريد محصولات ايراني بسيار به صرفه تر شده است. هرچند كارخانه هاي ايراني نيز با سواستفاده از شرايط موجود قيمت محصولات خود را به شكل بي سابقه اي بالا برده اند و سودهاي كلاني به جيب مي زنند. اما با اين حال وقتي محصولات خارجي از سبد خريد خارج مي شوند مجبور به خريد محصولات ايراني ارزان قيمت تر خواهيم بود.

مزيت مهم ديگر تلويزيون هاي اسنوا مقاومت بالاي صفحه نمايش در برابر ضربه است. مخصوصا براي خانواده هايي كه بچه هاي كوچك در خانه دارند اين مساله مي تواند مهم باشد. زيرا اكثرا بچه ها تمايل دارند با اسباب بازي هاي خود به وسايل خانه ضربه بزنند. خوشبختانه مقاوت صفحه نمايش تلويزيون اسنوا در برابر ضربه بالاست و به راحتي پيكسل هاي اين صفحه نمايش نميسوزد يا با هر ضربه كوچكي روي آن لك سياه نمي افتد.

معايب تلويزيون اسنوا

از معايب تلويزيون هاي اسنوا مي توان به سرعت نسبتا كم در عملكرد تلويزيون اشاره كرد. بدين صورت كه وقتي شما اقدام به روشن كردن تلويزيون و شروع به كار با آن مي كنيد اين پروسه زمان زيادي طول مي كشد. ريموت كنترل دستگاه نيز عملكرد خيلي خوبي از خود نشان نمي دهد و براي عملكرد راضي كننده بايد حتما نزديك دستگاه باشيم و باتري كنترل هم شارژ كامل باشد.

 

از ديگر معايب تلويزيون اسنوا اين است كه نمي توان كيفيت تصاوير آن را ارتقا داد. در واقع قابليت Upscaling كه در تلويزيون هاي ديگر مشاهده مي شود در تلويزيون هاي اسنوا وجود ندارد. همچنين اين تلويزيون ها فاقد حسگر نور محيطي هستند و حجم صداي خروجي تلويزيون نيز داراي محدوديت مي باشد. يكي ديگر از محدوديت هايي كه مي تواند خيلي مهم باشد محدوديت در پورت‌هاي ورودي اين تلويزيون ها است.

كيفيت تلويزيون اسنوا

همانطور كه قبلا اشاره كرديم عوامل مختلفي در كيفيت تلويزيون اسنوا تاثيرگذار هستند. يكي از اين عوامل امكانات تلويزيون مي باشد. تلويزيون هاي اسنوا با توجه به مدل آنها داراي سيستم عامل اندرويد، پنل A+ و فناوري HDR10 ، قابليت اتصال به واي فاي، عدم محدوديت ديد در پنل نمايشگر، پردازشگر ۴ هسته اي و قابليت نصب روي ديوار و فناوري هاي بي سيم هستند.

كيفيت تلويزيون اسنوا

بدنه اين تلويزيون ها فلزي نيستند و از جنس پلاستيك سخت مي باشند. حتي در برخي نظر سنجي ها و كامنت هاي سايت ها و شبكه هاي اجتماعي برخي از كاربران در مورد كيفيت پايين بدنه تلويزيون اسنوا و مونتاژ قطعات آن انتقاداتي را مطرح كرده بودند. البته كاربران با توجه به نوع نياز خود و تجربه كاربري نظرات متفاوتي را در مورد يك محصول خاص دارند و نمي توان به طور صد در صد از روي نظرات مشتريان در مورد يك محصول تصميم گرفت.

كيفيت تلويزيون اسنوا ۴K

شركت اسنوا به توليد تلويزيون هاي با كيفيت ۴K مي پردازند. كيفيت تلويزيون اسنوا در اين بخش از باب كيفيت صفحه نمايش مورد بررسي قرار ميگيرد. البته به گفته برخي متخصصان در تلويزيون هاي ۴K اسنوا از فناوري خاصي استفاده نشده است و اسنوا براي افزايش كيفيت تصوير و ارائه جزئيات تصوير و وضوح بيشتر و كنتراست بالاتر به فناوري + HDR10 بسنده كرده است. در اين فناوري روشنايي تصوير فريم به فريم پردازش مي شود و تصاوير به طرز مناسبي پردازش مي شوند و جزئيات نقاط تاريك تصوير نيز به خوبي قابل مشاهده است. جوري كه اين تلويزيون براي محيط هاي روشن و پرنور كيفيت خوبي را ارائه مي دهد. پنل اين تلويزيون ها نيز از نوع A+ است كه شفافيت تصوير بالاتري دارد و لكه هاي آزاردهنده اي را در تصوير ايجاد نميكند و هاله هاي نور نيز در اطراف تصوير ايجاد نميشود.

بهترين مدل تلويزيون اسنوا

تلويزيون اسنوا در مدل هاي مختلفي توليد مي شود كه هركدام مشخصات و امكانات ويژه خود را دارند و با توجه به اين امكانات مي توانند قيمت هاي مختلفي نيز داشته باشند. مدل هاي مختلف اسنوا در زير ليست شده است:

 • تلويزيون اسنوا اسمارت ۵۵ اينچ مدل SLD-55S37T2
 • تلويزيون اسنوا اسمارت ۴۹ اينچ مدل SLD-49S37T2
 • تلويزيون اسنوا اسمارت ۴۳ اينچ مدل SLD-43S37T2
 • تلويزيون اسنوا اسمارت ۵۵ اينچ مدل SLD-55SA230U
 • تلويزيون اسنوا اسمارت ۵۵ اينچ مدل SLD-55SA220U
 • تلويزيون اسنوا اسمارت ۴۹ اينچ مدل SLD-49SA220U
 • تلويزيون اسنوا اسمارت ۴۳ اينچ مدل SLD-43SA220
 • تلويزيون اسنوا اسمارت ۵۰ اينچ مدل SLD-50SA270U
 • تلويزيون اسنوا اسمارت ۴۳ اينچ مدل SLD-43SA270
 • تلويزيون اسنوا اسمارت ۵۵ اينچ مدل SLD-55SA260U
 • تلويزيون اسنوا اسمارت ۵۰ اينچ مدل SLD-50SA260U
 • تلويزيون اسنوا اسمارت ۴۳ اينچ مدل SLD-43SA260
 • تلويزيون اسنوا اسمارت ۴۳ اينچ مدل SSD-43SA560

بهترين مدل تلويزيون اسنوا

 

انتخاب بهترين مدل تلويزيون اسنوا به نوع نياز شما و انتظاري دارد كه از تلويزيون داريد. بودجه شما نيز در اين انتخاب موثر است. اگر بودجه كافي داشته باشيد مسلما مي توانيد يك تلويزيون ۴K و ۳D تهيه كنيد. ولي چون اكثر ما بودجه متوسطي داريم و اگر هم بودجه زيادي داشته باشيم سراغ برندهاي ايراني نمي رويم بايد با توجه به نياز خود انتخاب كنيم.

قيمت تلويزيون اسنوا

قيمت تلويزيون اسنوا به كيفيت تلويزيون اسنوا وابسته است. براي سنجش قيمت هر تلويزيون از جمله قيمت تلويزيون اسنوا لازم است فاكتورهاي فني مختلفي را در نظر بگيريم. با توجه به فاكتورهاي مختلفي كه در زير آمده است و مقايسه آن با ديگر برندها مي توانيد در مورد به صرفه بودن قيمت نهايي تصميم گيري كنيد.

سايز صفحه نمايش

تلويزيون هاي اسنوا در سايزهاي مختلفي در بازار عرضه مي شوند. سايز اين تلويزيون ها از ۳۲ تا ۶۵ اينچ در بازار متغير هستند. به طور طبيعي هرچه سايز تلويزيون بزرگتر باشد قيمت آن نيز بيشتر است. اگر مي خواهيد براي خريد يك تلويزيون سينماي خانگي اينچ اسنوا اقدام كنيد بايد هزينه خيلي زيادي را بپردازيد.

كيفيت تصوير

كيفيت تلويزيون اسنوا به اندازه زيادي به كيفيت صفحه نمايش وابسته است. تلويزيون هاي اسنوا كيفيت هاي تصوير متفاوتي دارند كه به مدل آن ها وابسته است. كيفيت اين تصاوير بسته مدل مي تواند HD،  FULL HD يا ۴K باشد. رزلوشن تصوير در تلويزيون FULL HD اسنوا ۱۹۲۰×۱۰۸۰ است. تلويزيون هاي ۴K بيشترين كيفيت را دارند و قيمت آنها خيلي بالاتر از دو كيفيت ديگر مي باشد.

نوع مدل و قابليت‌ها

ال سي دي تلويزيون هاي اسنوا از نوع ال اي دي هستند. اين تلويزيون ها مي توانند معمولي و يا اسمارت باشند. همچنين برخي از اين مدل ها ۳D و يا سه بعدي هستند. معمولا اكثر افراد تمايل دارند تلويزيون اسمارت خريداري كنند. زيرا مي توانند از طريق LAN يا WiFi به اينترنت وصل شوند و درون اينترنت فيلم مورد نظر خود را سرچ كنند. مسلما ديدن فيلم از طريق صفحه بزرگ تلويزيون خيلي جذاب تر از صفحه نمايش لپ تاپ و مانيتور  كامپيوتر خواهد بود.

كيفيت متريال

كيفيت متريال و مواد استفاده شده تاثير زيادي در قيمت نهايي محصول خواهد داشت. كيفيت پلاستيك پنل تلويزيون و دكمه ها و كنترل تلويزيون و تمام موارد ديگر كه درون تلويزيون و از چشم مشتري به دور است در قيمت نهايي آن تاثيرگذار است. معمولا مشتريان تا حدي مي توانند كيفيت محصول را از ديد نزديك و لمس كردن قاب تلويزيون تشخيص دهند. اما قسمت مهمتر درون تلويزون است كه شامل كيفيت برد تلويزيون و قطعات الكترونيكي ديگر آن است.

كيفيت متريال تلويزيون اسنوا

زيبايي ظاهري

شايد دخيل دانستن زيبايي ظاهري در قيمت نهايي در ابتدا محصول كمي نا ملموس به نظر برسد. زيبايي ظاهري باعث تقاضاي بيشتر محصول از جانب مصرف كنندگان مي شود و اين تقاضاي بيشتر به قيمت نهايي آن نيز تاثير مي گذارد. معمولا محصولاتي كه طراحي شيك و مدرني دارند تقاضاي بيشتري را در بازار از طرف مصرف كنندگان جذب مي كنند.

جمع بندي كيفيت تلويزيون اسنوا

در اين مقاله از آموزشگاه فني پويان كيفيت تلويزيون اسنوا را از جنبه هاي مختلف مورد بررسي قرار داديم. همانطور كه مشاهده كرديد سعي بر آن بود كه اين قضاوت كاملا بي طرفانه و بر اساس فاكتورهاي فني و واقعيت هاي موجود باشد. دليل اين بررسي پرسش هاي زيادي بود كه در مورد تلويزيون اسنوا و در كل محصولات اسنوا بين مردم مطرح بود. سوال هايي نظير: اسنوا تحت ليسانس كدام كشور است؟ تلويزيون اسنوا خوبه؟ مقايسه تلويزيون اسنوا با سامسونگ، موتور اسنوا ساخت كجاست؟ معايب تويزيون اسنوا، بهترين تلويزيون اسنوا، پنل تلويزيون اسنوا ساخت كجاست؟ كارخانه اسنوا كجاست؟ اسنوا كره اي است يا ايراني؟ و … خيلي سوالات ديگر ازين جمله هستند.

تلويزيون هاي اسنوا هرچند به طور عمده بصورت مونتاژ توليد مي شوند اما اميدواريم روزي برسد كه تكنولوژي ساخت انواع لوازم خانگي را بطور ۱۰۰ درصد بومي بدست آوريم. در اين روز است كه مي توانيم با افتخار سرمان را بالا بگيريم و ادعا كنيم كه يك تلويزيون صد در صد ايراني توليد مي كنيم.

 

آموزش هاي تخصصي داراي تخفيف ويژه عبارتند از: آموزش تعميرات لوازم خانگي فني پويان – آموزش تعميرات ماشين لباسشويي فني پويان


برچسب: كيفيت تلويزيون اسنوا، معايب تلويزيون اسنوا، پنل تلويزيون اسنوا ساخت كجاست، كيفيت تلوزيون اسنوا، بهترين تلويزيون 1400، تلويزيون اسنوا ساخت كجاست، مزايا و معايب تلويزيون اسنوا، قطعات تلويزيون اسنوا ساخت كجاست، كيفيت تلويزيون هاي اسنوا، نظرات در مورد تلويزيون اسنوا، تلويزيون اسنوا ساخت كدام كشور است، تلويزيون اسنوا خوب است، كيفيت تصوير تلويزيون اسنوا، كيفيت تلويزيون اسنوا چگونه است، آيا تلويزيون اسنوا خوب است، كيفيت تلويزيون هاي اسنوا چطوره، معايب تلويزيون اسنوا 55 اينچ، بهترين تلويزيون اسنوا، كارخانه اسنوا كجاست، تلويزيون هاي مونتاژ ايران، لوازم اسنوا ساخت كجاست، بهترين مدل تلويزيون اسنوا كدام است، بررسي تلويزيون اسنوا، بهترين تلويزيون ايراني ۵۵ اينچ، اسنوا ساخت كجاست، كيفيت محصولات اسنوا، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آبان ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۱۴:۰۱ توسط:زدصفري موضوع:

نحوه روشن كردن پكيج بوتان

آيا شما هم به دنبال آشنايي با نحوه روشن كردن پكيج بوتان پارما خود هستيد؟ مي دانيد كه در راه اندازي و روش روشن كردن پكيج بوتان بايستي به چه نكاتي توجه كرد؟ از شما مي خواهيم كه مطالب درج شده در وب سايت اينترنتي آموزشگاه فني پويان را تا آخر مطالعه نموده و مفيدترين نكات را در خصوص طريقه روشن كردن پكيج به دست آوريد. 

 

معرفي و آشنايي با پكيج بوتان

پكيج هاي بوتان يكي از محبوب ترين انواع پكيج هاي موجود در بازار ايران مي باشد. اين پكيج ها از كيفيت و طول عمر بسيار بلندي برخوردار هستند. امروزه شما مي توانيد مدل هاي بسيار مختلفي از پكيج هاي بوتان را در ويترين بسياري از فروشگاه ها مورد مشاهده قرار دهيد.

همچنين در نظر بگيريد كه اين برند از پكيج ها طبق مدرن ترين و آخرين فناوري روز جهاني طراحي شده و در ساخت اين تجهيزات از باكيفيت ترين قطعات استفاده مي شود. از مهمترين قطعات مربوط به پكيج هاي بوتان مي توان به پمپ آب، ترموستات اتاقي، كيت جرقه زن، شير طرفه، بويين شير گاز و فن اشاره كرد.

معرفي و آشنايي با پكيج بوتان

شما نيز مي توانيد به راحتي اقدامات مربوط به راه اندازي و نحوه روشن كردن پكيج را در ساختمان مسكوني خود انجام داده و از مزيت هاي مربوط به اين پكيج ها، بهره مند شويد. در ادامه مقاله سعي بر آن داريم تا در مورد روش روشن كردن پكيج در فصل تابستان و زمستان، توضيحات بيشتري را به حضورتان ارائه دهيم. با ما همراه باشيد. 

معرفي رنگ هاي موجود در نمايشگر پكيج بوتان

همانطور كه در قسمت قبلي نيز به اين موضوع اشاره شد، امروزه بسياري از مردم به دنبال آشنايي با نحوه روشن كردن پكيج هستند. براي اينكه بتوانند بدون پرداخت هزينه هاي مازاد، پكيج خود را روشن كرده و آن را مورد استفاده قرار دهند.

توصيه مي شود كه قبل از راه اندازي و روشن كردن پكيج ، اطلاعات جامعي را در خصوص رنگ هاي موجود در نمايشگر پكيج بوتان، به دست آوريد. هر رنگ استفاده شده در نمايشگر نشان يا علامت حالت خاصي مي باشد كه از مهمترين اين رنگ ها مي توان به موارد زير اشاره كرد:

رنگ سبز روشن ثابت: اين رنگ نشان از روشن بودن پكيج بوتان بوده و به منظور، منظم كار كردن پكيج مي باشد.

رنگ سبز چشمك زن: در صورتي كه چراغ سبز به حالت چشمك زن در آمد، مي توانيد نتيجه بگيريد كه دستگاه در حال آماده شدن براي كار كردن بوده و مشعل آن خاموش مي باشد.

رنگ قرمز ثابت روشن: در صورتي كه در عملكرد دستگاه مشكلي وجود داشته باشد، در اين صورت اين چراغ روشن مي شود. از مهمترين علل روشن شدن اين چراغ مي توان به مشكلات افت فشار آب و ايمني دودكش اشاره كرد.

رنگ قرمز چشمك زن: اين رنگ نشان از فعال شدن كليد حرارتي محدود كننده است.

رنگ زرد: اين رنگ نشان از روشن بودن دستگاه بوده ولي دستگاه نمي توانيد دماي آب را به شكل منظم كنترل كند و مشكلي در سنسور آب گرم به وجود آمده است.

معرفي رنگ هاي موجود در نمايشگر پكيج بوتان

شما نيز ميتوانيد در حين راه اندازي و روشن كردن پكيج خود، به اين رنگ ها توجه ويژه اي را داشته باشيد تا بتوانيد به شكل صحيح پكيج خود را روشن كرده و از آن استفاده كنيد. 

معرفي علائم نمايشگر ديجيتال پكيج بوتان

هركدام از علايم موجود بر روي پكيج بوتان معني و مفهوم جداگانه اي دارند. براي بررسي اين علايم، تصوير زير را بدقت بررسي كنيد.

معرفي علايم صفحه نمايشگر پكيج بوتان 

نكات مورد توجه قبل از روشن كردن پكيج بوتان

پيشنهاد مي كنيم كه قبل از آشنايي با نحوه روشن كردن پكيج ، به يك سري از مهمترين آيتم ها و پارامترها توجه لازم را داشته باشيد تا بتوانيد به شكل صحيح اقدام به روشن كردن پكيج مذكور نماييد.

ما در آموزشگاه سعي بر آن داريم تا مراحل مربوط به روش روشن كردن پكيج را به شكل گام به گام براي شما آموزش دهيم تا از اين طريق بهترين خدمات را در اختيارتان قرار داده باشيم. از مهمترين نكات و گزينه هاي مورد توجه قبل از روشن كردن پكيج مي توان به موارد زير اشاره كرد:

مراحل مربوط به روش روشن كردن پكيج را با دقت به خاطر بسپاريد.

لوله هاي مربوط به گاز را مورد تست قرار داده و از عدم نشتي آن اطمينان حاصل كنيد.

عملكرد مربوط به پتانسيومتر را كنترل كنيد از روشن و خاموش شدن به موقع مشعل اطمينان حاصل نماييد.

به درجه آب گرم در ابتداي كار توجه لازم را داشته باشيد.

كنترل كردن فلوسوئيچ هاي مربوط به آب.

دماي مدار گرمايش را مورد چك و كنترل قرار دهيد.

فرايند مربوط به جرقه زني مشعل را با چشم خود مورد كنترل قرار دهيد و از جرقه زني آن اطمينان حاصل كنيد.

شما مي توانيد با فراگيري چند نكته بسيار مهم، به راحتي اقدامات مربوط به راه اندازي و روشن كردن پكيج بوتان را انجام دهيد. 

نحوه روشن كردن پكيج بوتان در فصل زمستان

روش روشن كردن پكيج در فصل زمستان بسيار راحت مي باشد و براي اين كار كافي است كه مراحل زير را با دقت طي كنيد:

روش روشن كردن پكيج در فصل زمستان

گام اول مربوط به راه اندازي و روشن كردن پكيج در فصل زمستان را كنترل فشار آب پكيج شكل داده است كه بايستي بين عدد يك و دو بار باشد. اگر فشار آب كمتر از يك بار بود، در اين صورت مي توانيد شير كوچك زير پكيج را كمي باز كرده و به محض افزايش فشار به بالاي عدد يك، شير را محكم ببنديد. سعي كنيد اين عدد هميشه روي ۱.۵ بار باشد.

طبق شكل بالا ولوم انتخاب وضعيت پكيج را در حالت زمستانه قرار دهيد.

طبق شكل بالا از طريق ولوم دما، درجه حرارت آب گرم را كنترل كنيد و به اندازه مورد نياز خود برسانيد.

چراغ هاي راهنماي پكيج را بررسي كنيد تا سبز باشند.

مسير مربوط به دودكش را حتما بررسي كنيد و از باز بودن مسير اطمينان حاصل نمايد.

وقت آن رسيده است كه تمام فلكه هاي مربوط به شلنگ هاي تعبيه شده در زير پكيج را باز كنيد.

شير مربوط به رادياتورها را باز كنيد.

بعد از داغ شدن رادياتورها، مي توانيد فرايند هواگيري را انجام دهيد.

بعد از هواگيري لازم، دوباره فشار آب را چك كنيد تا بين عدد يك و دو باشد.

مقاله تخصصي پيشنهادي ما به شما: نحوه هواگيري شوفاژ

همچنين شما مي توانيد براي كسب جزئيات مربوط به راه اندازي و روشن كردن پكيج در فصل زمستان، به دفترچه راهنماي استفاده از اين دستگاه مراجعه كرده و دقيق ترين اطلاعات را به دست آوريد. 

نحوه روشن كردن پكيج بوتان در فصل تابستان

توجه داشته باشيد كه روش روشن كردن پكيج در فصل تابستان، مانند حالت زمستان مي باشد و اصلي ترين تفاوت بين اين دو حالت را، قرار دادن پكيج در حالت تابستانه شكل داده است.

روش روشن كردن پكيج در فصل تابستان

شما مي توانيد دماي مربوط به پكيج را در فصل تابستان كاهش داده و از مصرف انرژي مازاد جلوگيري كنيد. همچنين در راه اندازي و روشن كردن پكيج به حالت تابستانه، بايستي شيرهاي مربوط به رادياتورها را نيز محكم ببنديد چرا كه ديگر نيازي به گرم شدن منزل خود نداريد.

يكي از مهمترين موضوعاتي كه در خصوص روشن كردن پكيج وجود دارد، اين است كه پكيج هاي بوتان از مدل ها و سري هاي بسيار متنوعي تشكيل شده اند. نحوه ي روشن كردن آنها نيز كمي با يكديگر متفاوت بوده و شما مي توانيد با توجه به مدل پكيج بوتان خود، روش صحيحي را انتخاب كرده و آن را اعمال نماييد.

آموزش تخصصي پيشنهادي ما به شما: اموزشگاه تعمير پكيج 

 

نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل پارما

قبل از راه اندازي پكيج پارما بهتر است با پنل پكيج پارما بيشتر آشنا شويم.

پنل پكيج بوتان مدل پارما

همانطور كه در تصوير پنل پكيج پارما ميبينيد،

اين بخش معرف فشار گردش آب است.

اين بخش، ولوم يا دسته انتخاب وضعيت پكيج (حالت تابستاني _ حالت زمستاني _ وضعيت قطع موقت يا ريست) را نمايش ميدهد.

اين بخش، دسته يا ولوم تنظيم دماي آب گرم را نمايش مي دهد.

اين بخش چراغ وضعيت عملكرد پكيج را نمايش ميدهد.

راه اندازي پكيج بوتان پارما

براي آشنايي با نحوه روشن كردن پكيج سري پارما مي توانيد مراحل زير را دنبال كنيد.

روش روشن كردن پكيج پارما

روش روشن كردن پكيج پارا بسيار آسان مي باشد و در ابتدا بايستي از باز بودن شير گاز، وصل بودن برق و شير آب اطمينان حاصل كنيد.

همچنين شيرهاي مربوط به رادياتورها را نيز چك كرده و آنها را باز كنيد.

فشار آب را مورد چك قرار داده كه بايستي عددي بين يك و دو باشد.

حالت مربوط به پكيج را انتخاب كنيد.

سپس پكيج خود را روشن كنيد. توصيه مي شود كه از انتخاب دماهاي بالا بپرهيزيد چرا كه اين امر سبب كاهش عمر مفيد مربوط به پكيج هاي بوتان مي شود. همچنين اگر قرار است بعد از مدت طولاني اقدام به روشن كردن پكيج نماييد، بهتر است كه در ابتدا هواگيري لازم را در رادياتورها انجام دهيد.

همچنين بهتر است به رنگ چراغ هاي روشن بر روي صفحه نمايشگر نيز توجه لازم را داشته باشيد و در صورت مشاهده هرگونه ايرادي، سريعا با نمايندگي خدمات پس از فروش پكيج هاي بوتان در ارتباط باشيد. 

مراحل مربوط به نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل ورونا

مراحل مربوط به روش روشن كردن پكيج سري ورونا نيز مانند مدل پارما بسيار آسان و نزديك به يكديگر مي باشد.

پنل پكيج بوتان مدل ورونا

همانطور كه در تصوير پنل پكيج ورونا ميبينيد:

اين بخش معرف نمايشگر ديجيتال پكيج ورونا است.

اين بخش، ولوم يا دسته انتخاب وضعيت پكيج (حالت تابستاني _ حالت زمستاني _ وضعيت قطع موقت يا ريست) را نمايش ميدهد.

اين بخش، دسته يا ولوم تنظيم دماي آب گرم را نمايش مي دهد.

اين بخش نمايشگر فشار پكيج را نمايش ميدهد.

راه اندازي پكيج بوتان ورونا

از مهمترين گام هاي مربوط به راه اندازي و روشن كردن پكيج هاي بوتان مدل ورونا مي توان به موارد زير اشاره كرد:

چك كردن فشار آب.

انتخاب وضعيت مربوط به پكيج (حالت تابستاني _ حالت زمستاني _ وضعيت قطع موقت يا ريست).

تنظيم كردن دماي آب گرم.

چك كردن چراغ هاي مربوط به پكيج.

چك كردن مسير دودكش.

بررسي لوله هاي آب و گاز.

سعي كنيد هميشه به شكل مرتب و دوره اي سرويس هاي مربوط به پكيج بوتان را انجام دهيد. همچنين خودتان نيز مي توانيد لوله هاي آب و گاز را مورد بررسي قرار دهيد تا بتوانيد به بهترين شكل ممكن از مزيت هاي مربوط به پكيج هاي بوتان برخوردار شويد. 

نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل پريا

مراحل مربوط به روش روشن كردن پكيج پريا نيز مانند مدل پارما بسيار آسان و نزديك به يكديگر مي باشد. قبل از هر چيزي با پنل پكيج پريا بيشتر آشنا شويم.

روش روشن كردن پكيج پريا

شما مي توانيد مراحل قبلي ذكر شده در خصوص روش روشن كردن پكيج سري پارما و ورونا را اين قسمت نيز تكرار كرده و در كمتر از چند دقيقه، به راحتي پكيج بوتان پريا را روشن نماييد. 

نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل cv424s

روش روشن كردن پكيج مدل cv424s نيز بسيار آسان مي باشد. شما مي توانيد با توجه به تغييرات نمايان شده در صفحه نمايشگر پكيج خود، به راحتي فرايند مربوط به روشن كردن اين دستگاه را انجام دهيد.

روش روشن كردن پكيج مدل CV424S

شما مي توانيد مراحل قبلي ذكر شده در خصوص روش روشن كردن پكيج سري پارما و ورونا را اين قسمت نيز تكرار كرده و در كمتر از چند دقيقه، به راحتي پكيج خود را روشن نماييد. 

نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل اپتيما

مراحل مربوط به روش روشن كردن پكيج اپتيما نيز مانند مدل قبلي بسيار آسان و نزديك به يكديگر مي باشد. قبل از هر چيزي با پنل پكيج اپتيما بيشتر آشنا شويم.

روش روشن كردن پكيج اپتيما

براي روشن كردن پكيج اپتيما كافيست مراحل قبلي ذكر شده در خصوص روش روشن كردن پكيج مدل پارما و ورونا را اين قسمت نيز تكرار كرده و در كمتر از چند دقيقه، به راحتي پكيج بوتان اپتيما را روشن نماييد.

برخي از دوره هاي در حال اجرا در مجتمع آموزشي فني پويان عبارتند از دوره هاي آموزش تعميرات موبايل


برچسب: نحوه روشن كردن پكيج بوتان، نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل پارما، نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل ورونا، طرز روشن كردن پكيج بوتان، طريقه روشن كردن پكيج، روشن كردن پكيج بوتان، روشن كردن پكيج ديواري بوتان، نحوه روشن كردن پكيج بوتان اپتيما، روش روشن كردن پكيج بوتان، روشن كردن پكيج بوتان در زمستان، آموزش روشن كردن پكيج بوتان، نحوه روشن كردن شوفاژ بوتان، نحوه روشن كردن پكيج بوتان، طريقه روشن كردن پكيج بوتان مدل پارما، روش روشن كردن پكيج بوتان مدل پارما، نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل cv424s، طريقه روشن كردن پكيج بوتان، روشن كردن پكيج بوتان، نحوه روشن كردن پكيج بوتان در زمستان، حالت زمستاني پكيج بوتان مدل cv424s، نحوه روشن كردن پكيج بوتان تصويري، نحوه روشن كردن پكيج بوتان پارما، طريقه روشن شدن پكيج بوتان، روش روشن كردن پكيج بوتان، نحوه روشن كردن پكيج بوتان مدل اپتيما، طريقه روشن كردن شوفاژ بوتان، روشن كردن پكيج ديواري بوتان مدل پارما، روش روشن كردن شوفاژ بوتان، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ آبان ۱۴۰۰ساعت: ۰۳:۵۸:۲۴ توسط:زدصفري موضوع: